Hakkımızda


JAC MOTORS:

1964 yılında Hefei Jianghuai Otomobil Fabrikası adıyla kuruldu.1997 yılında adını Anhui Jianghuai Automobile Co Ltd (JAC) olarak değiştirdi.Şirketin 2001 yılında Shanghai Menkul Kıymetler Borsası'nda halka arzı yapılmıştır. 

JAC Çin Anhui şehrinde kurulmuştur.Hefei eyaletinde kendisine ait ulusal düzeyde bir AR-GE merkezi kurmuştur. Yurtdışında kurduğu diğer iki AR-GE merkezinden bir tanesi Torino /İTALYA (2005) ve ikincisi Tokyo/JAPONYA (2006 ) dadır

JAC genelde ticari araç üreticisi olarak bilinmekte iken, 2000 li yıllarda Hyundai Motors işbirliği ile MPV ve SUV üretimine, 2007 yılında ise bağımsız olarak binek araç üretimine başlamıştır. JAC, hafif, orta ve ağır ticari araçlar, MPV, SUV, binek otomobilleri , otobüs ,otobüs şasisi , motor, şanzıman ve diğer ana bileşenler de dahil olmak üzere Çin'de tam bağımsız kendi markasını üreten nadir otomotiv şirketlerinden biridir.   

Halen 700.000 adet yıllık üretim kapasitesi ile Çin in ilk on üreticisinden biridir. İhracatta ise 70.000 adetten fazla bir rakamla ikinci sıradadır.

- Detaylı bilgi için ; www.jac.com.cn